سفارش موشن گرافیک

سفارش موشن گرافیک

سفارش موشن گرافیک

موشن گرافیک چیست ؟ و تفاوت آن با انیمیشن در چیست؟

موشن گرافیک واژه ای که امروزه  با رونق رفتن بازارهای دیجیتالی و کسب و کار های آنلاین بیشتر سر زبان ها افتاده است .

برای سفارش موشن گرافیک با  مناسب ترین تعرفه ها قیمت موش گرافیک تولید و ساخت انواع موشن گرافیک ها موزیکال و اختصاصی سفارش در بازه زمانی مناسب با ما در ارتباط باشید 

سفارش موشن گرافیک شبیه به انیمیشن است اما با یک تفاوت اساسی در انیمیشن به داستان آن پرداخته میشود و جنبه سرگرمی دارد اما در تیزر گرافیکی وموشن گرافیک کاربردهای تبلیغاتی و برند سازی است که مورد بررسی قرار میگیرد .

سفارش-موشن-گرافیک
اما آیا موشن گرافیک فقط به همین مورد خلاصه میشود ؟ جواب واضح است خیر. درحال حاظر  هرچیزی که اطرافتان میبیند موشن گرافیک درآن دخیل بوده از آیکون های نرم افزارهایی که به صورت روزانه از آن استفاده میکنید. تا تابلوهای تبلیغاتی متحرک و حتی لوگوها و استیکر ها درواقع هر چیزی که یک  طراحی گرافیکی باشد و به حرکت در آمده باشد. یک موشن گرافیک محسوب میشود اما در شاخته مختص به خودش. برای مثال : اینفوگرافیک های متحرک را در نظر بگیرید یک نوع موشن گرافیک است اما در شاخه اینفوموشن. برای مطالعه تفاوت تیزر و موشن کلیک کنید 

 حالا بیاید با یک سوال به ادامه مطلب بپردازیم !.

چرا باید از موشن گرافیک استفاده کنیم ؟ افرادی هستند که این سوال برایشان پیش می آید که مگر متن تبلیغاتی یا یک عکس چه بدی دارد که از موشن گرافیک استفاده کنم. اول از همه اینکه طراحی موشن گرافیک اصلا با این دو روش تبلیغاتی کاملا اهداف متفاوتی را دنبال میکند اما برای این که به شما نشان دهیم چه ویژگی هایی در موشن گرافیک نهفته است باید با مزیت های آن آشنا شوید.
نمونه موشن گرافیک
فیلم های زیر را حتما ببینید

نمونه موشن گرافیک طراحی شده توسط آرکا مارکتینگ

موشن گرافیک سالن آرایش بیوتی
موشن گرافیک اپلیکیشن شهر سبز
موشن گرافیک بانک دی
موشن گرافیک کارگزاری بانک آینده

لیست قیمت سفارش موشن گرافیک

در حال حاظر طراحی تیزرهای تبلیغاتی به سه بخش اقتصادی،استاندارد و حرفه ای تقسیم بندی می شوند.

ویژگی هر پلن به شکل زیر است .

 اقتصادی: گویندگی پایه ،  موزیک های آماده، کاراکترهای آماده، محیط های ازقبل آماده،  سناریو اختصاصی.

 استاندارد: گویندگی اختصاصی ، موزیک اختصای و صداگزاری محیط، کارکتر آماده و اختصای، محیط آماده و اختصاصی، سناریو اختصاصی.

 حرفه ای :ساختار این پلن تماما اختصاصی میباشد معمولا سناریو  در این پلن از موزیک های رپ و پاپ استفاده میشود که باید جداگانه آهنگ و ترانه برای آن ساخته شود و تمامی المان های به کار رفته اختصاصی میباشد.

برای اطلاع از عوامل تاثر گذار بر قیمت موشن گرافیک کلیک کنید 

مزیت های موشن گرافیک :

 

۱.  جذب مخاطب

اگر پای خواندن یا دیدن یک محتوا در میان باشد موشن گرافیک یک سر گردن از عکس و متن جلو تر است بیایید با دو آمار جالب آشنا شویم اول پردازش داده های تصویری ۶۰۰۰۰ برابر سریعتر از متن است. دوم موشن گرافیک قدرتمندترین ابزار بازاریابی در شبکه های اجتماعی است. در مقایسه با متن و تصویر ویدئوهای اجتماعی ۱۲۰۰ درصد بیشتر از متن توسط مردم به اشتراک گذاشته می شوند اما چرا این آمار ها باعث جذابیت موشن گرافیک میشود. ساده است در نوع تولید محتوا ببیننده هیچ زحمتی نمیکشد فقط ویدیو را تماشا میکند و تمام مطالب برای او خوانده شده و با تکنیک های انیمیشنی و موشن گرافیک به نمایش در می آید.

۲. ارائه مطالب دشوار به سادگی 

همیشه برای افراد اینکه کاربرد محصولات و یا ایده های خود را به روشی قابل فهم به مشتری بیان کننده سخت بوده اما با موشن گرافیک میتوان محصولات ، خدمات، و ایده های خود را به کمک تکنیک های آن به روشی کاملا قابل فهم ارائه کنید.

۳.  وایرال شدن

 

در موشن گرافیک ببینده در مدت کوتاهی درگیر میشود از طرف دیگر اگر ویدیو تبلیغاتی شما دارای محتوای آموزشی یا جالبی باشد باعث وایرال شدن و اشتراک گذاری آن میشود. که خود یک تبلیغ و بازاریابی رایگان به حساب می آید.

۴.  درک بهتر 

از دیگر مزایای موشن گرافیک باید به درک بهتر آن اشاره کرد همانطور که گفته شد آمار پیچیده را با تصاویر گرافیکی و متحرک موشن گرافیک بهتر درک میشوند در واقع تقریبا ۹۵ درصد افراد پیام هایی که محتوای تصویری هستند را بهتر درک میکنند. تا نسب به متون این را نیز باید اشاره کرد که موشن گرافیک با استفاده از تخیل و سرگرمی باعث ایجاد احساس عاطفی با بیننده میشود. حتی در ارایه امار های پیچیده و اعدا و فرمول ها همه اینها در قالب یک روایت و حرکت گرافیکی برای ببیننده جذاب میشود .

۵. قابلی استفاده در پلتفرما ها

موشن گرافیک در همه پلتفرم ها قابل استفاده است پس خیالتان راحت باشد. به عنوان نمونه با ساخت موشن گرافیک می توانید در پست های جذاب شبکه های اجتماعی، استوری شبکه های اجتماعی، ایمیل، در وب سایت و در یوتیوب و… استفاده کنید.

مراحل ساخت و طرحی موشن گرافیک

مرحله اول: 

 ابتدا ایده پردازی و بررسی ویژگی ها و خصوصیت های محصول یا پلتفرم  آن کسب کار  میشود اطلاعاتی نیز از شخص سفارش دهنده رابطه با موضوع موشن گرافیک گرفته میشود. اینکه شما چگونه و چه مواردی را به چه شکلی به مخاطب نشان دهید و تحقیق در باره آن که جامعه هدف به دنبال چه اطلاعاتی هستند مخصوصا در دنیای تبلیغات که افراد به دنبال فهم سریع و دقیق مطالب هستند.

قدم دوم: 

در مرحله بعدی نوشت سناریو موشن گرافیک آغاز میشود حالا اطلاعات مورد نیاز برای نوشت سناریو کامل است این محتوا به صورت قالبی منظم مناسب نوشته میشود در واقع طراحی المان ها بر اسا این قالب طراحی و انیمیت خواهد شد و اگر نیازی به اصلاح باشد در این مرحله انجام میشود با ارسال سناریو به کارفرما اصلاحاتی که نیاز است انجام میشود.

سومین مرحله: 

سپس  طراحی کارکتر و صحنه ها و همچنین المان ها است

این کار بر اساس سناریویی که نوشته شده است انجام میشود در این مرحله طراحی ها باید مطابق سناریو باشد اگر سناریو ما طنر است طراحی ها فان و خنده دار طراحی میشود و برعکس همین روال

مرحله چهارم: 

و در انتها به انیمیت تمامی فایل های ساخته شده میپردازیم حالا باید این عناطر جان بگیرند و به حرکت در بیایند صداگزاری میکس و مسترینگ نیز در این مرحله انجام این متحرک سازی همراه صدا گزاری باعث جذابیت بیشتر موشن گرافیک میشود

گویندگی موشن گرافیک

در موشن هایی که از صدا و گویندگی استفاده میشود جذابیت به مراتب بیشتری نسب به سایر تیزر های دارد فرد علاوه بر مشاهده تصاویر و دریافت اطلاعات از طریق چشم خود ، با شنیدن صدای گوینده اطلاعات را نیز از طریق شنوایی نیز بدست می آورد در موشن گرافیک های شرکت آرکا مارکتینگ از گوینده های مطرح استفاده میشود و بازه قیمتی متنوعی را در بر میگیرد به هیچ وجه نگرانی بابت بودچه گویندگی نداشته باشید ما نمونه صدای گوینده ها را برای شما ارسال میکنیم و شما سبک صدایی که مورد نیازتان است را انتخاب خواهید کرد. 

سفارش موشن گرافیک و برند سازی 

میتوان گفت مهم ترین عامل سفارش موشن گرافیک انتقال ارزش های یک سازمان است. اینکه چه مدل از موشن گرافیک را سفارش دهید که بتواند برند را به خوبی معرفی کند و باعث تمایز بین دیگر رقبا شود . برند سازی یکی از مسائل مهم به شمار میرود اگر قصد دارید. اثر یک تبلیغات را در آن ببینید مقاله ساخت موشن گرافیک را مطالعه کنید

 

سفارش موشن گرافیک

 

موشن گرافیک چقدر در تبلیغات من اثر دارد؟ آیا از آن استفاده کنم ؟

 

حتما این سوال برای شما پیش آمده که حالا که تصمیم به ساخت و سفارش موشن گرافیک گرفته ام آیا از آن نتیجه میگیرم؟ 

ما سه راه حل به شما معرفی میکنیم تا متوجه شوید آیا این برای شما مناسب است یا خیر. 

 

  • اولین مورد باید به درصد تماشای ویدیو نسبت به عکس و تصویر اشاره کرد. طبق تمام آمار های موجود تماشای ویدیو برای افراد پشندیده تر است .تا نسبت به عکس یا متن دلیل آن نیز بسیار ساده است افراد میخواهند اطلاعات مفید را در زمان کوتاهی بدست بیاورند. و چه بسا بدست آوردن این اطلاعات ساده نیز باشد و توسط گوینده و تصاویر و المان های متحرک به بیننده توضیح داده شود. این از مورد علمی آن که ثابت میکند موشن گرافیک برای روش تبلیغاتی مناسب است.
 
  • اما مورد دوم به برند های رقیب نگاه کنید یا به هر برند یا فردی که از موشن گرافیک برای خود استفاده کرده. ببینید آیا نتیجه مطلوبی گرفته؟ برای این کار نیز باید آنها را زیر نظر بگیرید ببینید ایا برای مثال تغییری در فروش یا کسب مخاطب داشته اند یا باز هم سفارش موشن گرافیک داده اند.
 
  • مورد آخر اینکه اگر این مدل از تبلیغاتی ویدیویی بازدهی نداشته باشد چه لزومی دارد که انقدر مورد توجه قرار بگیرد و تبدیل به یکی از انتخاب های تبلیغاتی افراد شود. اگر شما از موردی که استفاده میکنید بازدهی نگیرید دیگر به سراغ آن هم نمیرد و دیگران را نیز توصیه میکنید که به سراغش نروند.اما در موشن گرافیک ما میبینیم که هر روز مدل های جدید تر و با خلاقیت بیشتری ساخته میشود که با بازخورد بهتری دارد و هر روز مورد توجه افراد بیشتری قرار میگیرد. پس اگر این روش ویدیو تبلیغاتی بد بود کسی به سراغش نمیرفت ( به قول معروف آدم عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمیشود)

سوال های تخصی در مورد سفارش موشن گرافیک

در این قسمت سوالاتی که در مورد سفارش موشن گرافیک از ما پرسیده اید به اشتراک بزاریم. این قسمت از مقاله هر بار آپدیت میشود و سوالاتی که متوجه شویم که پرکاربر است و شاید برای شما هم پیش بیاید را قرار میدهیم.

آخرین تاریخ به روز رسانی ۲۹ شهرویور ۱۴۰۱    1401/06/29

سفارش موشن گرافیک

۱.  موشن گرافیک اختصاصی و موشن گرافیک های دیگر چه تفاوتی دارند؟

 

یکی از مواردی که معمولا از ما سوال میشود این است که در سفارش موشن گرافیک از المان ها و وکتور های اختصاصی استفاده کنیم یا خیر؟ جواب این سوال یه  چند مورد بستگی دارد که تمام آن ها را به شما توضیح میدیم و با توجه به نیاز خود بررسی کنید که آیا المان های اختصاصی مناسب هستند یا خیر. 

اولین مورد به بودجه شما بستگی دارد که چقدر در نظر گرفته شده است صد در صد موشن گرافیکی که اختصاصی باشد و از المان های اختصای از آن استفاده شود هزینه به مراتب بالاتری خواهد داشتو

مورد دوم بیاید در نظر بگیریم که موشن گرافیک اختصای نباشد و از وکتور های در دسترس از آن استفاده شود. در این صورت چه اتفاقی می افتد. اگر چنین روشی را در نظر بگیریم شما در سناریو مقداری انعطاف پذیری کمتری خواهید داشت یعنی دقیقا نمیتواند ا» چیزی که در ذهن شما است اجرا شود و ما به برای اجرا به المان ها و وکتور ها محدود میشویم البته این را هم در نظر بگیریم که وکتور های آماده بسیار زیادی موجود است. 

 سوم  حالا باید زمان را در نظر بگیرید اگر قصد طراحی اختصاصی داشته باشیم به زمان به نسبت بالاتری نیز نیاز داریم 

سوالات متداول

سعی کردیم سوالاتی که ممکن هست برای شما پیش بیاد بهش پاسخ بدیم با این آن حال اگر سوال دیگری داشتید میتوانید با ما در تماس باشید 

چطوری مطمئن باشیم از طرح نهایی خوشمون میاد؟

کافیه نمونه های کارهای مارو ببینید و از خودتون این سوال بکنید که آیا توی اون کار نیاز های  کارفرما برآورده شده یا خیر تیم ها سال هاست که طرح های مختلفی رو عرضه کرده و با افراد زیادی که سلایق و علاقه های مختلفی دارند کار کرده پس میتونیم بگیم که ما اون طرحی که مد نظر شما هست براتون طراحی میکنیم 

اگر طرح مورد پسندم نبود چی ؟

خیالتون راحت  به قول معروف مشتری مداری تو خون ماست تیم آرکا تا آنجایی که بتواند طرح رو تغییر میده تا انتظارات شما برآورده بشه 

پرداخت هزینه به چه صورتی هست ؟

برای شروع کار ابتدا شما باید ۳۰ درصد از مبلغ هزینه پروژه رو پرداخت کنید تا کار شروع بشه پس از اتمام کار پیشنمایش طرح برای شما ارسال میشه و برای دریافت فایل نهایی باید مبلغ رو به طور کامل پرداخت کنید 

چطوری باید در باره طرح ها نظر بدم ؟

اول از همه اینکه ما قبل از هرکاری از شما اطلاعات و مطالبی که نیازه دریافت میکنیم شما میتونید با ادمینی که باهاش در ارتباط هستید هر لحظه از روند کار اطلاع پیدا کنید و نکاتی که مد نظرتون هست رو به ما اطلاع بدید 

زمان انجام پروزه چطور محاسبه میشه ؟

طراحی ها با توجه به نوع پیچیدگی زمان کاری متفاوتی دارند یک موشن ممکنه یک هفته الی ده روز زمان ببره اما طراحی یک کار ویزیت دو الی سه روز 

روز های تعطیل پروژه ها طراحی میشن ؟

 خیر تمامی طرح های گرافیکی فقط در روز های کاری انجام میشه و تعطیلات داخل تقویم مانند جمعه و تعطلات رسمی رو شامل نمیشن  

اگر برای طرحی عجله داشتیم میشه زود تر انجام بشه ؟

بله ولی باید ادمین که سفارشات رو ارسال میکنه تایید بکنه ممکنه تعداد پروژه ها بالا باشه و نشه کار رو به موقع ارسال کرد  چون به این شکل بقیه کارها با تاخیر به دست کارفرما ها میرسه 

فایل چطوری برای ما ارسال میشه و فرمت فایل چی هست ؟

فایل ها برای شما در واستاپ یا تلگرام به صورت فایل فشرده و تکی ارسال میشه تا افت کیفیتی نداشته باشه 

فرمت فایل ها معمولا به صورت JPG و یا TIF است اگر فرمت دیگه ای مد نظرتون بود یا بهش نیاز داشتید با درخواست از ادمین براتون ارسال میشه 

اگه بعد از طراحی نیاز به ویرایش داشتم این کار انجام میشه ؟

نیازی به نگرانی نیست ما ویرایش هارو انجام میدیم کافیه دلایل خودتون برای ما بگید تا بدون هیچ هزینه ویرایش روی طرح انجام بشه  

فایل لایه باز برامون ارسال میشه ؟

درواقع این کار نباید انجام بگیره و ما نمیتونیم فایل لایه باز رو ارسال کنیم اما اگر اون رو برای آرشیو برند و یا شرکت و موسسات خودتون میخواید این امکان هست که با پرداخت ۴۰ درصد از هزینه کل پروژه فایل لایه باز رو دریافت کنید 

مشتریان

تیم آرکا در ساخت و تولید پروژه های بسیاری شرکت کرده است اما تعدادی از آن ها که در پروژه هایی همانند موشن گرافیک ، طراحی پست اینستاگرام، طراحی لوگو ، سئو و بهینه سازی وبسایت ، خدمات صدا و پادکست 

و … این افتخار ار داشته است که با موسسات زیر همکاری کند 

بانک توسعه تعاون

شهرداری تهران

دانشگاه آزاد اسلامی

بنیاد شهید وامور ایثارگران

بانک اینده

موسسه رعد الغدیر

دانشگاه تبریز

نظرات مشتریان

علی امینی

چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

علی امینی

گرافیست
علیرضا صدر

چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

علیرضا صدر

بازاریاب
صادق کریمی

چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

صادق کریمی

گرافیست

طراحی سایت ویژه+ هدیه

یک ماه پشتیبانی رایگان + دامنه رایگان وب سایت، مجموعه ای از صفحات مرتبط به هم است که اطلاعاتی را در اختیار بیننده قرار می دهد. وب سایت، امکان حضور هر شخص یا شرکت در شبکه اینترنت است. یک وب ...

ادامه مطلب
طراحی سایت ویژه+ هدیه

طراحی لوگو حرفه ای + هدیه ویژه

طراحی لوگو حرفه ای + لوگو موشن هدیه امروزه هر کسب کاری برای آن که بتواند خود را در ذهن مخاطب نگه دارد و ماندگار بماند باید از لوگو و نشانه استفاد کند علاوه بر این در برندینگ سازی داشتن ...

ادامه مطلب
طراحی لوگو حرفه ای + هدیه ویژه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 8 میانگین: 4.9]

اشتراک گذاری این مقاله

برچسب ها


4 نظر

  • سلام شما به غیر از سفارش موشن گرافیک سفارش ساخت تیزر یا استا\ موشن هم قبول میکنید ؟

    • سلام بله منظور شما استاپ موشن هست ؟ بله لطفا با از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید یا پیام بدید راهنمایی میکنند

  • سلام ایمیلی ارسال کردم برای استعلام قیمت و یک سری سوالات بی زحمت امکان هست چند نمونه کار در ضمیمه ایمیل ارسال بفرمایید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات


درباره ما


تیم ما از سال 1398 شروع به فعالیت کرد و تا امروز  پیش اومده و ثانیه به ثانیه تلاش میکنه  تا محتوایی  مناسب با هزینه ای معقول ارئه دهد 

ما عاشق چالش هستیم تا بتونیم بهترین عملکرد خودمون رو نشون دهیم 

به قول  معروف چیز های بهتر سراغ کسانی می آید که بیشتر تلاش میکنند 

آخرین مقالات


ارتباط با ما


تمامی حقوق متعلق به وبسایت آرکا مارکتینگ میباشد

Sitemap: https://arkamkt.com/xmlsitemap.xml